Zpravodajství od Centrální dluhové poradny

Herec Zdeněk Godla je opět v exekuci

Na konci herecké kariéry Zdeňka Godly se nejednalo tak o veřejný tlak či kontroverze v médiích, jako spíše o jeho závažné finanční problémy a neumění adekvátně se s nimi vypořádat. Ačkoliv nedávná média poukázala na jeho neodpovědný přístup k finančním závazkům a neschopnost řešit insolvenci, ukázalo se, že důvodem jeho odchodu z hereckého světa je jeho neschopnost zvládnout svou finanční situaci.

V české fotbalové lize se nachází spousta hráčů bojujících s dluhy.

V české fotbalové lize se nachází spousta hráčů bojujících s dluhy. Bývalý obránce Sparty, Martin Klein, který se sám dostal do profesionálního fotbalu v 16 letech, je varuje před iluzí, že je fotbal bohatým udělá. Ačkoli sám zažil luxus, teď mladým hráčům radí, jak se finančně chránit a investovat. Mnoho z nich ho kontaktuje s otázkami o tom, jak se postarat o své finance po ukončení kariéry.

Evropa diskriminuje může, Česká republika zatím odmítá diskriminaci skrz Istambulskou úmluvu

Skupina osmi senátorů, většinou z vládních stran, včetně Tomáše Jirsy (ODS) a Jiřího Čunka (KDU-ČSL), tvrdě odmítá Istanbulskou úmluvu, zaměřenou na ochranu žen před diskriminací a násilím. Jejich argumenty jsou krajně jasné: úmluva je záměrně zaujatá ve prospěch žen a otevřeně diskriminuje muže, nezakotvuje rovné postavení pro obě pohlaví a je v rozporu s principem rovnosti, na kterém je postaveno české právo.