Význačný tuzemský web Sex.cz, spojený s podnikatelem Andrejem Anastasovem, se stal středem policejního vyšetřování ohledně kuplířství a organizovaného zločinu. Ve spojitosti s tímto vyšetřováním bylo oficiálně obviněno osm osob a jedna společnost.


Věc nabrala na vážnosti poté, co Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) přišla s odhadem, že z trestné činnosti mohl být získán majetek v hodnotě přes 60 milionů korun. Výsledkem těchto aktivit bylo zajistění několika nemovitostí, zlatých slitků, vozidel a významných finančních částek jak na bankovních účtech, tak v hotovosti.


I když policie zatím nezveřejnila veškeré detaily, zdroj z média Lidovky.cz uvádí, že jedním z obviněných je podnikatel Andrej Anastasov spolu se svými sedmi kolegy. Významný obrat nastal, když soud odmítl návrh státního zástupce na vzetí jednoho z obviněných do vazby, a namísto toho bylo uplatněno alternativní opatření - propuštění na základě slibu.


Dle informací od mluvčího NCOZ, inzertní weby jako Sex.cz byly provozovány za účelem zisku z prostituce, a to po dlouhou dobu, během které mohl být získán neoprávněný prospěch v řádech desítek milionů korun.


Nyní, v důsledku policejního zásahu, bylo znepřístupněno více než čtyřicet podobných inzertních webů.


Policie apeluje na veřejnost: Pokud máte informace, které mohou pomoci v této kauze nebo jste byli jakkoli poškozeni v souvislosti s inzercí na webu Sex.cz či s ním spojenými doménami, ozvěte se na e-mail: ncoz.o2@pcr.cz.


Za kuplířství může být obviněný odsouzen na dva až deset let vězení, což značí závažnost tohoto případu. Na vyšetřování dohlíží Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1.